Atrakcje - Zacisze

Zacisze

Przejdź do treści

AtrakcjeRowy to mała nadmorska miejscowość w województwie pomorskim, położona na wybrzeżu Słowińskim, pomiędzy Ustką a Łebą.  
Najbardziej charakterystyczne dla tej miejscowości jest położenie tuż przy Słowińskim Parku Narodowym, co daje unikatowe możliwości jeśli chodzi o wypoczynek, szczególnie aktywny - kilometry szlaków pieszych rowerowych i piękne plaże szczególnie te położone w Słowińskim Parku Narodowym.

Plaża w Rowach typowa bałtycka, piaszczysta, dosyć szeroka, z gatunku tych mniej zatłoczonych. Plażę przecina rzeczka Łupawa, której ujście jest dla plażujących maluchów dodatkową atrakcją.
Słowiński Park Narodowy jest w zasięg pieszej wędrówki z Rowów. Park najbardziej znany jest z ruchomych wydm, ale oprócz nich można też zobaczyć ciekawe bagna, torfowiska i lasy.
Na Górze Rowokół znajduje się wieża widokowa. Wstęp do Parku i na wieżę płatny.
Do Parku prowadzą między innymi szlaki: czerwony (można dojść aż do Łeby), zielony (nad  jezioro Dołgie i z powrotem do Rowów), czarny (wzdłuż plaży).

Jezioro Gardno było kiedyś płytką zatoką Bałtyku. Po jej odcięciu przez piaszczystą mierzeję zamieniło się w typowe jezioro przybrzeżne. Z Bałtykiem połączone jest rzeczką Łupawą. Na jeziorze można wędkować i uprawiać sporty wodne, w tym windsurfing.

Port położony na brzegu Łupawy oferuje w sezonie rejsy turystyczne po Bałtyku.  Ponadto atrakcją jest sam w sobie: można kupić świeże ryby, pooglądać zacumowane kutry, a niektórzy taktują falochrony jak element trasy  spacerowej.

Również w Rowach jako jedno z nielicznych miejsc nad Bałtykiem są oficjalne plaże dla psów więcej ...

Dla miłośników wędkarstwa zapraszamy na unikatowe stanowiska przy ujściu rzeki Łupawy.

stat4u
Copyright by zacisze@zacisze-rowy.pl
Wróć do spisu treści